Zawiadomienie o obronie rozprawy doktorskiej
mgr Akash Kundu
dyscyplina: informatyka techniczna i telekomunikacja
Instytut Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk (IITiS PAN) jest instytutem naukowym, którego działalność naukowa koncentruje się w dziedzinie technologii informatycznych. Instytut zajmuje się również szkoleniem personelu technicznego i naukowego na zaawansowanym poziomie. Inicjuje i uczestniczy w projektach mających na celu rozwój innowacyjnego sektora komercyjnego. IITIS PAN bierze udział w realizacji misji Polskiej Akademii Nauk w zakresie promocji, integracji i upowszechnianiu polskiej nauki.
Zawiadomienie o obronie rozprawy doktorskiej
mgr Akash Kundu
dyscyplina: informatyka techniczna i telekomunikacja
Instytut został członkiem Polskiego Klastra IoT & AI SINOTAIC.
Dwóch naszych pracowników, prof. Erol Gelenbe i Prof. Jerzy Klamka, znalazło się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022, uwzględniającym badaczy, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów na świecie.
Prof. Erol Gelenbe otrzymał w czasie ICAISC 2024 (The 23th International Conference on Artificial Intelligence and Soft Computing, Zakopane 16-20 czerwiec) medal i dyplom Polskiego Towarzystwa Sieci Neuronowych.
Nasz Instytut, wraz z Instytutem Inżynierii Chemicznej PAN, rozpoczął realizację projekt mającego na celu budowę instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii na potrzeby obu Instytutów. Planujemy, iż już pod koniec 2024 roku, na terenie współużytkowanym przez Instytuty powstanie instalacja fotowoltaiczna o mocy co najmniej 44 kWp i prognozowanej produkcji energii ok. 41 MWh rocznie, wraz z magazynem energii dostosowanym do potrzeb instalacji. Umożliwi to zastąpienie części energii pobieranej przez oba Instytuty z sieci elektroenergetycznej wytwarzaną lokalnie energią ze źródła odnawialnego.
Instytut rozpoczął realizację projektu pt "Analiza przywracania funkcjonowania poprzez testy obciążeniowe odporności infrastruktury na Ukrainie".
IITIS PAN dołączył do projektu pt. „Niezawodna elektronika dla aktywnych systemów przyszłości" (ReACTIVE Too).
Zadania lokalizacji miejsc wycieków i awarii w sieciach wodociągowych (WDN) wymagają posiadania wiarygodnego modelu WDN.