Zespoły badawcze

Zespół Kwantowych Systemów Informatyki

dr inż. Ryszard Winiarczyk

Zespół Kwantowych Systemów Informatyki istnieje od 2001 roku. Zajmuje się badaniami w zakresie informatyki kwantowej, głównie w zakresie kwantowych języków programowania i symulacji obliczeń kwantowych.

Zespół Komputerowych Systemów Wizyjnych

dr inż. Krzysztof Skabek

Zespół Komputerowych Systemów Wizyjnych istnieje od 1987 roku i zajmuje się ilościową analizą obrazów dwu- i trójwymiarowych. Współzałożycielem i wieloletnim kierownikiem zespołu był dr inż. Ryszard Winiarczyk. Obecnie pracami Zespołu Komputerowych Systemów Wizyjnych kieruje dr inż. Krzysztof Skabek.

Zespół Systemów Multimedialnych

dr inż. Arkadiusz Sochan

Zespół realizuje prace dotyczące kodowania, składowania i przesyłania informacji multimedialnych oraz integracji platform multimedialnych.

Zespół Modelowania i Oceny Efektywności Systemów Komputerowych

prof. dr hab. inż. Tadeusz Czachórski

Prace Zespołu dotyczą modelowania i oceny efektywności systemów i sieci komputerowych, w tym Internetu. Rozwijamy analityczne i numeryczne metody rozwiązywania modeli kolejkowych dla sieci komputerowych, jak również tworzymy niezbędne dla tych modeli złożone oprogramowanie narzędziowe.

Zespół Optymalizacji Sieci Bezprzewodowych

dr inż. Krzysztof Grochla

Zespół Optymalizacji Sieci Bezprzewodowych zajmuje się tworzeniem algorytmów i protokołów dla współczesnych sieci bezprzewodowych oraz ich analizą wydajności. Prace zespołu koncentrują się na sieciach standardu IEEE 802.11 b/g/n/ac i LTE oraz sieciach sensorowych. Zespół rozwija narzędzia do analizy efektywności sieci bezprzewodowej np.